Poměrně velké flotily elektromobilů u nás provozují kromě carsharingových společností a Monety také Siemens, ČEZ a EON. Cílem není jen dobře vypadat, ale také ušetřit na nákladech, přestože pořízení je dražší než u srovnatelného kouřomobilu, cena za kilometr může být až několikrát nižší, stejně jako servis.

Článek Hospodářských novin se věnuje nákupu elektromobilů a také možnostem jejich využití v souvislosti s nedostatečně rozvinutou sítí nabíječek. Většina společností auta používá pro kratší trasy nebo pečlivě plánuje dobití na stanicích, které jsou k dispozici.

Dodavatelé elektromobilů usnadňují firemním zájemcům rozhodnutí přidáním wallboxů zdarma, slevami na servis a levným odběrem energie. Většinou jde jen o osobní vozy, trh užitkových vozů se rozvíjí pomaleji i vzhledem k omezením dojezdu.

Používání elektromobilu je oblíbené mezi zaměstnanci i pro soukromé využití, bezpochyby díky nízkým cestovním nákladům i jednoduché údržbě. Servis se může dostat až na čtvrtinu ceny oproti klasickým autům, díky rekuperaci dochází například k mnohem menšímu opotřebení brzdových destiček, měnit olej atd.