Tabulka, uvádějící cenu elektromobilních ojetin může být dobrým vodítkem při hledání finančně přijatelného řešení při nákupu ekologického vozu. Trh ve Velké Británii má s výjimkou dotací hodně společného s naším – spořivé občany, kratší vzdálenost pro dojíždění, špatné silnice. Průzkum comparethemarket.com sestavil tabulku elektromobilů, které si po třech letech nejlépe drží hodnotu – a těch, které ne, na jejich nákupu tak nejvíc ušetříte. Najdete ji na InsideEVs.com

Ojetý Volkswagen e-Golf

Při koupi nového elektromobilu udělali nejlepší investiční rozhodnutí majitelé Volkswagen e-Golf, který aktuálně ztrácí na hodnotě jen 25%. Důvody budou ležet mezi kvalitou německého inženýringu, věrností ke značce a modelu, kdy se majitelé e-Golfu budou jen pomalu odhodlávat k prodeji. e-Golf si drží hodnotu dokonce lépe než Tesly, ty obsadily až další příčky s S75 a X95D kolem 27%, X90D s 31% a X100D kolem 35%. Komu vyhovuje Volkswagen e-Up!, ušetří 36%.

BMW i3 v bazaru

Jak vidíme i na našich bazarových nabídkách, BMW i3 je výrazně zastoupený a jeho cena z původního více než miliónu korun klesá až k polovině, tabulka z UK uvádí 41%. BMW i3 je kvalitní elektromobil s designem, který není konzervativní jako u e-Golfu, oproti němu nabídne lepší zrychlení, více luxusu, lepší infotainment.

Nissan Leaf 2018 v inzerci

Nissan Leaf druhé generace je výhodnou koupí, jak začínají dokazovat i nabídky v našich končinách, oproti novému vozu ušetříte polovinu ceny. Jedním z důvodů je dojezd, nedostatečný pro delší trasy hlavně ve spojení s problémy, které dělá opakované stejnosměrné dobíjení – řidiči Nissanu tráví na přestávkách ještě více času než e-Golfisté. Pro dojíždění je Nissan Leaf úplně v pořádku, nabízí podobně příjemné zrychlení jako BMW i3 a přechod ze spalovacího vozu je zde přirozený. Za polovinu ceny také seženete pomalejší Kia Soul.

Hyundai Ioniq a Renault Zoe v bazaru

Hyundai Ioniq je velmi oblíbený elektromobil díky praktičnosti a spotřebě, která je jednou z nejlepších, přestože dojezd nemá nadprůměrný. Majitelé si nestěžují na problémy s dobíjením, jde o vyhledávaný bazarový elektromobil a ceny jsou stále příhodnější, téměř na polovině. Na trhu soupeří s Renaultem Zoe, který má výborný poměr ceny a dojezdu, nabízí se hodně prvních verzí s nižším výkonem.