Nemusíte cítit vinu vůči životnímu prostředí, elektrický pohon neprodukuje žádné emise. ELANO je vhodné do města a na kratší vzdálenosti, na rychlý nákup, na přepravu osob a materiálu mezi úřady, na distribuci pošty a potravin, kurýrní služby. Kombinuje francouzský design a interiér vyšší  třídy, který tvoří dokonalý elektromobil do města.

Elektromobil Elano 1.Go byl vyroben pro nízkou spotřebu energie cca 10 kWh na 100 km jízdy, má velký zavazadlový prostor 500 – 950 litrů, elektrické zatahovací okna, dodatečné vytápění, indikátor jízdy pozpátku, dvě sedadla, poskytující dostatečný prostor pro řidiče a spolujezdce, boční indikátory blatníků, zadní světla z krystalového efektu, ergonomický otevírač dveří, vyhřívané zadní okno, ergonomický přístrojový panel, osvětlení interiéru se zpožděním vypnutí, dveřní odkládací prostory s držákem na lahve, vnější zpětná zrcátka nastavitelná zevnitř, zobrazení venkovní teploty, zobrazení úrovně jízdy, výstražný zvuk, když zapomenete vypnout světlomety, třístupňové stírače čelního skla s intervalovým spínáním, sadu pro opravu pneumatik.

Nejvyšší dosažitelná rychlost je 100 km/h, dojezd 100 km, životnost baterie: cca 3000 dobití, doba nabíjení lithiovo-železo-fosfátové baterie záleží na kapacitě a stavu nabíjení baterie a teploty okolí, dosažení plného dobití trvá mezi 6 až 8 hodinami.

Rozměry – délka: 3.026 m, šířka: 1.506 m, výška: 1.307 m, nejvyšší zatěž vozidla je 780 kg. Elektromobil pohání asynchronní elektrický motor s rozběhovým klecovým vinutím.